مجموعه پروار بندان شما را به خرید بهترین محصولات شترمرغ دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

روغن خوراکی شتر مرغ

روغن خوراکی شتر مرغ ، در سال های اخیر توجه ی ویژه ای به استفاده کردن از روغن شترمرغ به صورت خوراکی شده است عموما روغن شترمرغ معروفیت خود را به خواص معجزه آسای آن در تسکین دردهای مفصلی و عضلانی ، ترمیم ضایعات پوست مثل سوختگی، زخم ، آفتاب سوختگی ، چروکیدگی پوست و … مدیون می باشد .

خواص فیزیکی و شیمیایی روغن شتر مرغ با سایر چربی ها ی حیوانی نظیر گاو، گاو میش، گوسفند و مرغ مقایسه شده است. روغن شتر مرغ به طور طبیعی به دو فاز مایع و جامد تقسیم می شود که خواص هر یک از لایه ها به تفکیک مورد بررسی قرار گرفته است.

جالب توجه اینکه پایداری روغن های سرخ کردنی نظیر روغن آفتابگردان در برابر حرارت را می توان با افزودن فاز مایع روغن شتر مرغ بهبود بخشید . از قسمت جامد روغن شتر مرغ نیز می توان در پخت کیک و شیرینی استفاده کرد.

مقایسه روغن شترمرغ با سایر روغنهای حیوانی نشان می دهد که بالاترین اسید چرب غیر اشباع در روغن شترمرغ اسید اولئیک به میزان (۷۵/۴۶%) است در صورتیکه این میزان در گاو (۴۰%) گوسفند (۵/۴۱%) و مرغ(۳/۳۰%) و بیشترین اسید چرب غیر اشباع در روغن شترمرغ اسید پالیستیک و به میزان (۵/۲۸)می باشد در صورتی که این میزان در گاو(۵/۴۸%) گوسفند(۳/۴۵%)و در مرغ(۶۶/۵۰%) می باشد. به طور کلی میزان اسیدهای چرب اشباع در شترمرغ، گاو، گوسفند و مرغ به ترتیب ۵۱/۳۶ ، ۹/۵۹ ، ۷/۵۷ و ۶۹/۶۴ % و میزان اسیدهای چرب غیر اشباع تک زنجیره ای(Monounsaturated) به ترتیب میزان ۷۵/۴۶% و ۴۰% و۵/۴۱% و ۳/۳۰% و اسیدهای غیراشباع چند زنجیره ای (Polyunsaturated) به ترتیب ۲۴/۱۸% ، ۱/۰% ، ۰۲/۱% و۳۳/۰% می باشد. موارد فوق نشان می دهد که به طور کلی میزان اسیدهای چرب غیر اشباع در شترمرغ در مقایسه با سایر چربی های حیوانی بسیار بیشتر است.

 

روغن خوراکی شتر مرغ

مجید خیری

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مجید خیری

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09129375123

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: majidposhtibani@gmail.com

مجموعه پروار بندان شما را به خرید بهترین محصولات شترمرغ دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید