مجموعه پروار بندان شما را به خرید بهترین محصولات شترمرغ دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها

قیمت خرید گوشت شترمرغ تهرانسر

فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها

فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها در مجموعه کشتارگاه صنعتی فجر جزو یکی از کارهایی می باشد که ما در نظر داریم و برای رستوران ها در حال انجام هستیم . باید گفت که امروزه توجه به ارگانیک بودن برخی غذا ها در رستوران های خوب بیش تر شده و این که خیلی از رستوران ها مخصوصاً در سطح تهران به سمت غذا های سالم و ارگانیک می ‌روند . این مجموعه آمادگی این را دارد که با رستوران های سراسر ایران علی‌ الخصوص تهران خرید و فروش گوشت شتر مرغ و محصولات آن را از قبیل دل و جگر و گردن و فیله راست انجام دهد.

فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها
فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها

 در سال‌های اخیر به خصوص با وجود شیوع بیماری کرونا مردم بیش تر به سمت گوشت های گرم و این که با طبع مزاجی آن ها رابطه مستقیم داشته باشد ، جلب شده اند و درخواست شان از رستوران ها این است که غذا خورشت یا کبابی که در رستوران سرو می کنند از گوشت شتر مرغ تهیه شده باشد . به همین دلیل بعضی از مشتریان ما را رستوران ها تشکیل می دهند . این مجموعه بدون واسطه و از تولید به مصرف آمادگی این را دارد که مستقیماً با رستوران ها با قیمت های نازل و صرفه اقتصادی کار کند . لذا مشتریان عزیز رستوران دار که تمایل به همکاری با حذف واسطه را دارند ، می‌ توانند با کلیک روی بخش تماس مستقیم با تیم فروش کشتارگاه تماس بگیرند.

فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها
فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها

در مورد فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها مشتریان عزیز چه به صورت رستورانی یا هایپر یا مصرف کنندگان خانگی بهتر است بدانند که از قسمت فیله و راسته کمر این پرنده می توانند کباب و استیک بسیار لذیذ و نرمی را تهیه نمایند . گوشت این پرنده نیاز به پخته خیلی زیاد ندارد و به دلیل نداشتن کلسترول بافت آن بسیار نرم است و بهتر است که میزان کمتری روی زغال برای کباب کردن بماند گوشت و دل و جگر شتر مرغ باید به صورت آبدار کباب شود تا لذیذ بودن و بافت های نرم زیر دندان ها حس گردد.

فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها
فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها

 برای چرخ کرده و کباب کوبیده بهتر است که از خورده گوشت شتر مرغ استفاده گردد . چرا که از نظر صرفه اقتصادی بهتر می باشد و از نظر کیفیت گوشت هیچ تفاوتی با گوشت های قسمت‌های دیگر بدن این پرنده ندارد برای استفاده از خورشت هم بهترین قسمت همان ران شتر مرغ توصیه می شود . البته ران شتر مرغ برای مصارف خانگی کم تر استفاده می شود چون به صورت کامل در مجموعه کشتارگاهی ما به فروش میرسد و بیش تر مشتریان رستوران دار و هایپرهای گوشت و مرغ و سوپر پروتئین گوشت و قصابی ها جزو مشتریان ران شتر مرغ می باشند .

سفارش مصارف خانگی بیشتر خورده گوشت و فیله راسته می باشد . البته گردن شتر مرغ برای چلو گردن یا آبگوشت بسیار بسیار لذیذ می باشد و بیش تر تهیه غذای کترینگ بر رستوران ها و مصرف کنندگان خانگی مشتریان این قسمت از این پرنده می باشند البته بهتر است بدانید که از قسمت پایین گردن شتر مرغ که پر گوشت تر می باشد برای چلو گردن استفاده گردد و قسمت بالای گردن به سمت سر حیوان که گردن کم گوشت تر می باشد برای استفاده در سوپ یا آب گوشت استفاده شود.

فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها
فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها

در فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها معمولاً رستوران‌ ها دل و جگر شتر مرغ را به چند روش استفاده می ‌کنند . اول آنچه بیش تر در جگرکی ها مورد استفاده است به شکل کبابی می باشد . که بعد از سیخ کردن جگر ها آن را روی شعله آتش قرار می دهیم و مدت زمان کوتاهی به صورت آب دار آن را نوش جان می کنید . روش دیگر استفاده از جگر شتر مرغ به صورت سرخ کرده می باشد که آن را در ماهیتابه با مقداری پیاز و گوجه فرنگی می توانیم سرخ کنیم .

 البته بستگی به ذائقه مصرف کننده عزیز دارد بعضاً برخی با سیر هم دوست دارند برخی با سیب زمینی سرخ کرده میل می کنند و نام این غذا در فرهنگ فارسی جغول بغول می باشد . توصیه می گردد که عزیزان حتماً دل شتر مرغ را به صورت چنجه کباب نمایند و با برنج کته مصرف کنند . برخی بعضاً به عنوان کته کبابی خیلی طرفدار این گوشت شدند چون طعم کباب دل شتر مرغ کاملا مانند گوشت کباب چنجه می باشد .

فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها
فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها

در موضوغ فروش گوشت شترمرغ برای رستوران ها و مصرف آن در رستوران ها به این صورت می باشد که آشپز مربوطه از طعم دهنده های بسیار خوبی برای مزه دار کردن گوشت استفاده می کنند . معمولا در غذایی که گوشت شتر مرغ استفاده می گردد به صورت خورشتی برگ ‌بو بسیار بسیار غذا را خوش طعم می کند . در هر غذایی که گوشت شتر مرغ مصرف می شود بهتر از پودر سیر حتماً استفاده شود .

 پودر کاری و آویشن هم می ‌تواند طعم خوبی به این گوش بدهد برای کباب کردن گوشت انقدر بافت گوشت نرم و لذیذ است که به این شما نیاز به طعم دهنده نمی باشد نهایتاً برای کباب کمی در پیاز خوابانده شود . گوشت شتر مرغ مانند دیگر گوشت‌ های قرمز گوسفند و گاه جهت کباب نیازی به خواباندن در مواد دیگری ندارد . البته برخی در هنگام کباب کردن گوشت شترمرغ کمی روغن زیتون به آن اضافه می کنند که موقع که روی آتش حرارت می بیند حالت کمی سرخ کرده هم به خودش بگیرد که این هم بستگی به مزاج مشتری دارد.

مجید خیری

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مجید خیری

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09129375123

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: majidposhtibani@gmail.com

مجموعه پروار بندان شما را به خرید بهترین محصولات شترمرغ دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید